przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
229361 odwiedzin

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

A A A

Jedzenie to nie tylko paliwo, które dostarcza energii organizmowi i umożliwia mu funkcjonowanie. To także dostawy lepszego lub gorszego ''materiału budowlanego'' oraz składników, które służą jako regulatory menu skomplikowanych procesów życiowych.

Wiadomo nie od dziś, że ''jestem tym, co jem''. W przypadku najmłodszych to szczególnie ważne, bo konsekwencje błędów popełnianych w dzieciństwie będą trwały przez całe życie. Złe odżywianie bezpośrednio wpływa na to, jak maluch się rozwija, jak się czuje i w jakiej jest formie. Jego jadłospis w znacznej mierze przesądza o tym, czy młody człowiek będzie sobie dobrze radził z atakami zarazków i czy nie będzie miał skłonności do chorób cywilizacyjnych: alergii, otyłości i nadwagi, cukrzycy, chorób krążenia, nowotworów.

Jadłospis dziecka powinien być urozmaicony, nie zawierać nadmiaru cukru i zbyt dużo tłuszczu zwierzęcego.

W naszym żłobku rozpoczynamy kampanię edukacyjną ''Od żłobka to wiemy-zdrowo jemy, zdrowo rośniemy'', której celem jest kształtowanie świadomości znaczenia witaminy D i wapnia w codziennej diecie najmłodszych oraz profilaktyki wad postawy dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Kampania ta jest częścią programu ''zdrowo jemy, zdrowo rośniemy'', w którą nasz żłobek się zaangażował.

Nadrzędnym celem kampanii jest zapewnienie rodzicom wsparcia w dbaniu o prawidłowy rozwój maluszków w okresie wczesnego dzieciństwa.


CERTYFIKAT ukończenia ogólnopolskiego programu "ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY".jpg

 

Prawidłowe żywienie dzieci - co oznacza.pdf

Umiejętności, zachowania i potrzeby żywieniowe dzieci.pdf

Programowanie metaboliczne.pdf

Modelowy talerzyk żywieniowy.pdf

Wapń.pdf

Witamina D.pdf

Woda w żywieniu dzieci.pdf

Cukier w diecie dziecka.pdf

Sól w diecie dziecka.pdf

 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt