przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262598 odwiedzin
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dziś, 25 listopada, obchodzony jest „Światowy Dzień Pluszowego Misia″. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał ok. 120 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Pluszowy Miś to nie jest zwykła zabawka.

„Jest śliczny, beżowy, czasem kolorowy. Uszko ma oklapnięte, a nosek różowy. Brzuszek okrąglutki i łapki pulchniutkie. Cały jest pluszowy, puszysty, mięciutki″

To pierwsza zabawka pełna ciepła i miłości. To najlepszy przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy, kiedy jest nam smutno. Nigdy nie sprawi przykrości,  można mu powierzyć swoje radości i smutki. To kumpel do świetnej zabawy. Ktoś taki z pewnością zasługuje na swoje święto! Jak co roku w listopadzie pamiętamy o naszych misiach i w tym wyjątkowym dniu  świętujemy razem z nimi.

„Kto jest dzieci przyjacielem? - Mały miś. Kto tajemnic zna tak wiele? - Mały miś. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały, każdy misia swego ma″.

Tego dnia i my kolejny raz dołączyliśmy do obchodów Dnia Pluszowego Misia. Sale zabaw od wczesnych godzin rannych zamieniały się w „misiowe królestwo”.  Dzieci kolorowały rysunki misia, wyklejały kolorowym papierem, włóczką a nawet nasionkami. Ogromną niespodzianką była wizyta „Misia Pandy″, który odwiedzał kolejne grupy a na pożegnanie zapraszał dzieci do pamiątkowego zdjęcia. Nie zabrakło też śpiewów, tańców i zabawy w „Starego niedźwiedzia”. Nawet na podwieczorek nasze cudowne kuchareczki przygotowały tematyczne przekąski - misiowe ciasteczka. To był bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://zlobek.sochaczew.pl/galleryshow/4771?title=Swiatowy-Dzien-Pluszowego-Misia&sochaczew

https://zlobek.sochaczew.pl/galleryshow/4773?title=Swiatowy-Dzien-Pluszowego-Misia-cd-&sochaczew

A A A
24.11.2021
godz.15:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt