przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
220595 odwiedzin
Adaptacja dzieci w żłobku

Adaptacja to proces przystosowania się do nowego środowiska społecznego. Proces ten z pewnością nie jest łatwym okresem zarówno dla samych dzieci, jak i dla ich rodziców, którzy często zastanawiają się nad słusznością swojego wyboru. Rodzice czują  niepewność,  mają szereg obaw o zdrowie i bezpieczeństwo swojego maluszka, dlatego podstawową zasadą każdego rodzica powinno być „pozytywne myślenie”.

Pamiętajmy, że środowisko żłobkowe to miejsce, w którym oprócz bezgranicznego poczucia bezpieczeństwa i zaspokojenia potrzeb np. fizjologicznych, dziecko powinno się po prostu dobrze bawić. Zaufajmy osobom, które wiedzą co robią, ponieważ zaufanie to fundament prowadzący do owocnej współpracy z naszą placówką.

Adaptacja dziecka to proces, który musi trochę potrwać. Z każdym następnym dniem będzie lepiej. Nie tylko rodzicom, ale i opiekunom zależy na tym, aby jej przebieg był pomyślny i sprawny. Pamiętajmy aby myśleć pozytywnie i zaufać personelowi żłobka.

Wspierając dziecko w pierwszych tygodniach jego pobytu w żłobku bądźmy spokojni i opanowani, nie pozwalajmy sobie na łzy i niepokój. Dzieci natychmiast wyczuwają nastrój rodzica. Mama lub tata muszą być dla dziecka opoką, sami muszą być przekonani o tym, że dziecku nie dzieje się w placówce żadna krzywda, a pobyt w niej stanie się okazją do rozwoju i fantastycznej zabawy.

 

Zapraszamy do krótkiej relacji fotograficznej:

https://zlobek.sochaczew.pl/galleryshow/4401?title=Adaptacja-dzieci-w-zlobku&sochaczew

A A A
22.09.2020
godz.15:51
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt