przejdź do Sochaczew.pl
197853 odwiedzin
Kadra żłobka na warsztatach szkoleniowych

Rozwój dziecka w pierwszych miesiącach i latach w znaczny sposób wpływa na jego funkcjonowanie w wieku dorosłym. Doskonałym wsparciem rozwoju dla małych dzieci są zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Takie zajęcia możemy porównać do wesołej zabawy ruchowej. Polegają one na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne min. wzrok, słuch czy dotyk. Podczas takiej zabawy dostarczane są dziecku takie bodźce, których najbardziej potrzebuje jego system nerwowy.

Nasi Opiekunowie otwarci są na wszelkie sugestie i aby jak najlepiej spełniać swój obowiązek uczestniczą w szkoleniach zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Ostatnio nasza kadra wzięła udział w warsztatach szkoleniowych na temat ,,Zabawy rozwijające zmysły malucha czyli wspieranie procesu integracji sensorycznej w żłobku”.

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.
W naszej placówce do takich zajęć wykorzystujemy m.in. skakanie na piłce, turlanie, tor przeszkód, siłowanie, ciągnięcie, chodzenie po materiałach o różnej fakturze, które umożliwiają stymulację dotykową, nalewanie i przesypywanie, malowanie za pomocą rąk, rzeźby z masy solnej i wiele innych.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z warsztatów:

http://zlobek.sochaczew.pl/galleryshow/4254?title=Kadra-zlobka-na-warsztatach-szkoleniowych&sochaczew


A A A
21.11.2019
godz.14:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość